A komposztoltó koncentráltan tartalmazza azokat a makro-és mikroorganizmusokat, amelyek a komposztálást elvégzik. A komposztoltó használata elengedhetetlen a gyors és eredményes komposztáláshoz.
A többi piacon kapható komposztálást segítő anyag nem tartalmaz élő anyagokat, illetve csak bizonyos baktériumok szárított alakját. A komposztoltókkal végzett kísérletek alapján egyértelmű, hogy ez a komposztoltó a leggyorsabban alakítja komposzttá a zöldhulladék és egyéb kiindulási anyagokat. A komposztoltó hatóanyaga a giliszta, a giliszta-kokonok és a giliszták által átvitt, majd felszaporított baktériumok. Ezek a baktériumok a komposztálás minden fázisában hatékonyak.
Fontos megjegyezni, hogy a COMPASTOR komposztoltónak nem szabad felmelegednie, valamint kiszáradnia. A felmelegedés elkerülése végett olyan komposztot kell beoltani, amely vagy előkezelt, azaz a hő-szakaszon túl van. A giliszták és a baktériumok gyors munkájához pedig folyamatos nedvességre van szükség, hogy a giliszták állandó nedves közegben dolgozhassanak. Az ajánlott arány 1 köbméter friss kiinduló anyaghoz 2 darab 30 literes zsák ajánlott a megfelelő oltási folyamatokhoz. PP-zsákban 2 hónapig tárolható hűvös, árnyékos helyen.
2 darab 30 literes zsak ajanlott a megfelelo oltasi folyamatokhoz
Dorottya Kézdi –
Gazdaboltban kisebb csomagolásban nem tervezik a forgalmazást?
Üdv egy reménykedő komposztgyűjtő:
Kézdi Dóra
József –
Nagyon drága a szállítás. Esetek olcsóbb megoldàson nem jöhet szóba?
compastor-admin –
Kedves József! A kiszállítási árakat a Foxpost határozza meg! Olcsóbb szállítási díj akkor kerülhet szóba, ha több mint 5 zsákot rendelne, mert akkor személyesen mi szállítjuk ki Önnek és helyben tapasztalatokat, illetve segítünk Önnek kezelni a komposztálást!
Tisztelettel: Compastor
Penczkó József –
Érdeklődnék,hogy személyesen van e lehetőség megvásárolni ?
compastor-admin –
Kedves József!
Természetesen személyesen is lehet tőlünk vásárolni, amennyiben így szeretne vásárolni, legyen szíves előtte e-mailben, illetve telefonszámon keresztül időpont egyeztetés miatt fel keresni bennünket!
Telephelyünk: https://www.google.com/maps/place/47%C2%B052'57.5%22N+17%C2%B014'26.1%22E/@47.882647,17.2383863,17z/data=!3m1!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d47.8826475!4d17.2405753?hl=hu-HU
Üdvözlettel: Compastor csapat.
Szent-Andrássy Klára –
Kedves Compastor csapat,
érdeklődnék, hogy az Önök által tenyésztett giliszták bel-és kültéri komposztálásra is alkalmasak-e?
Üdvözlettel, Klára
compastor-admin –
Kedves Klára!
Igen, a mi általunk tenyésztett komposztgiliszták kiválóan alkalmasak bel- és kültéri komposztálásra! Rendkívül gyorsan komposztálnak, szaporodnak!
Üdvözlettel: Compastor
Fernezelyi Simon –
Foxposttal csomagpontba kérve olcsóbb volt, és „féladagot” is lehetett rendelni. Azóta remekül beindult a gilisztakomoposztom, köszönöm!
compastor-admin –
Kedves Simon! Természetesen ha valakinek kisebb a komposztálója, és a zsákos csomag nagy lenne a komposztálójába, akkor ha felkeres bennünket, természetesen tudunk más megoldást találni is erre a „problémára”!
Rezi László –
Jó napot kívánok,
Érdeklődni szeretnék, hogy van e lehetőség arra, hogy tisztán csak gilisztákat vásároljak önöktől horgász célra?
Mivel nem átlagos mennyiségben használom őket, viszonylag sokat (kb 2 kg) szeretnék vásárolni ha lehetséges. Budapesten lakom, tehát szállításra is szükség lesz.
compastor-admin –
Kedves László!
Tisztán a gilisztákat nem tudjuk küldeni, mert lehetséges hogy a szállítást nem élnék túl. Ezért, érdemes komposztoltóként megvásárolni!
Üdvözlettel: Compastor
Keresztes Judit –
Tisztelt Compartor Csapat!
Érdeklődnék, hogy a komposztoltó 30 kg-os kiszerelés arányában mennyi gilisztát tartalmaz? (Gondolom vegyes korú az állomány és kokonokat is tartalmaz.)
Tehát kb.hány kg giliszta, ill.esetleg hány ezer darab lehet a 30 kg-ban?
(Fóliasátorba zöldségek közé is érdemes direktbe kiszórni, ha utána a talajt folyamatosan szórjuk szerves, lebomló melléktermékekkel, vagy akkor az élő zöldségekre is káros lehet, ha nem talál esetleg elég kiszórt mellékterméket? Bár a talajban is talál rendszeresen tovább-bontható szerves anyagot, baktériumokat….
Emiatt merül fel ez a kérdés, hiszen az élő zöldség is lehetne tápanyag a gilisztáknak. Bár gyanítom, hogy a már bomlásnak indult baktériumdús szervesanyagokat preferálja, a még élőt talán nem ….)
compastor-admin –
Tisztelt Keresztes Judit!
Egy zsák komposztoltóban 1-1,5 kg giliszta található, mellette a zsákban benne vannak a mikro- és makróorganizmusok is ami pluszban segít nekünk a kerti- és konyhai zöld hulladék feldolgozásában! Az állomány az vegyes, így megtalálható benne a kokon, kisebb giliszták, és a normális méretű giliszták. Élő növényzetet nem bántja, így csak az elhalt növényt eszi meg!
Üdvözlettel: Compastor
Mark –
Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.
Attila –
2022 tavasszal vettem 30kg-ot. Azóta is tökéletesen teszik a dolgukat. Rengetegen lettek. Már majd egy m3 komposztot forgatnak át napról-napra. Érdemes a komposztálót agroszövettel/geotextillel kibélelni, alul is, oldalt is, hogy ne szökjenek el és akkor csak egyszeri befektetés. A lehető legjobb választás, ha az ember problémamentesen szeretne komposztálni a házikertben.
compastor-admin (megerősített tulajdonos) –
Kedves Attila!
Köszönjük szépen visszajelzését!
Lajos (megerősített tulajdonos) –
Kedves Compastor csapat,
Többször vásároltam már önöktől tökéletes a termék. Felmerült bennem, hogy két kutya utáni kutyaürülék feldolgozható lehet ezzel a technológiával? Természetesen külön a többi kompossztól. Mondjuk humán egészségügyi okokból csak dísznövényekre használnám az így keletkező komposztot.
Köszönöm
compastor-admin (megerősített tulajdonos) –
Kedves Lajos!
Köszönjük szépen a visszajelzését!
Igen, a kutyaürülék is feldolgozható ezzel a technológiával, de mint a többi komposztálónál, ezt is keverni kell zöld- és szerves feldolgozásra váró nyersanyagokkal!
Üdvözlettel,
Compastor
Erdős Tamás –
Kedves Compastor Csapat!
Kérdezem, hogy a komposztoltót hogyan használjam?
Megtöltöm a tárolót, részben lebomlott anyaggal, majd a tetejére teszem a gilisztákat, vagy rétegesen helyezzem el őket?
A már működő gilisztakomposztálót tölthetem-e friss hulladékkal, vagy ahhoz is csak előkezelt anyagot szabad hozzátenni?
Köszönöm szépen!
compastor-admin (megerősített tulajdonos) –
Kedves Erdős Tamás!
A komposztoltó a komposztáló felső 2/3 részébe kell helyezni. Érdemes egy gödröt ásni a komposztálóba, de csak 2-3 lapátnyit, majd mehet bele a komposztoltó.
A komposztoltót használhatja régi komposztálójához hozzátéve, de kezdhet vele új komposztálót is! A lényeg, hogy a fűnyírás és a friss ágdarálék átmenjen a „hőszakaszon”, és ha már átment a hőszakaszon, akkor nyugodtan beleteheti a komposztoltót a komposztálóba!
Erdős Tamás (megerősített tulajdonos) –
Kedves Compastor-admin!
Hogyan védjem meg a gilisztákat a fagyhaláltől a szabványos műanyag komposztálóban?
compastor-admin –
Kedves Tamás!
Még a nagyobb fagyok előtt kell elkezdeni a komposztálást, és akkor a giliszták kialakítanak egy olyan réteget, melyben megvédik magukat a fagyástól. Illetve, a komposztálás hővel járó folyamat, így folyamatosan meleget ad. Érdemes az utolsó lombhullásokkal a tetejére „szigetelni” rátenni, így az is védi őket.
Tomi –
Tisztelt compastor,
Kb. 2 hete csináltam meg az új őszi komposztálót EUR raklapból. Került bele az idei rostált komposztból a nagyobb darabú termékek amik maradtak, amik nem bomlottak le idén nyáron (kicsi fadarabok, dióhéj, toboz), aprított 15 féle falevél, nyers fű, rétegenként kemény fahamu, kávézacc, konyhai hulladék.
2 m3-es a komposztáló, egyik felét úgy csináltam, hogy rétegenként, a másik felét összekverve vegyesen.
A felső réteg kb. 30 fokos, középtájt kb. 50 fokos és legalul kb. 60-70 fokos. A legalsó, legmelegebb rétegben vannak jelenleg az Önöktől vásárolt (idén tavasszal) giliszták. Nagyon elszarapodtak, csak sajnos alulról feljutott 1-2 vakond, így gyírétette rendesen őket 🙁
Az új komposztáló alá tettem vakondhálót és rácsot, viszont a giliszták ugyanúgy el tudnak szökni ha akarnak.
Komposztálóba dugtam le helyenként PVC lyukasztott csövet, hogy eltávozzon a keletkezett hő és kapjon alul is oxygént. Tavaly télen nem volt benne cső, ezért minden hónapban 1x megforgattam, de most télen azt tervezem, hogy nem fogom.
A kérdésem, hogy ha vásárolnék komposztoltót, akkor hány foknál lehet belerakni? Jelenleg még érés állapotban van a komposztáló és azt olvastam a blogban, hogy meg kell várni ezt a folyamatot. (4-6 hetet írnak), de ha fokban állapítanánk meg, kb. mennyi az ideális? 20-30 fok?
Fotók az új komposztálóról:
https://photos.app.goo.gl/ps1cvvnfVtVQ3Eyq5
(ennek már van teteje, szellőzik akkor is ha le van csukva, van annyi rés a szélén, és nem esik bele az eső télen. A tavalyinak nem volt.)
Fotó:
https://ibb.co/YQBT68p
Köszönöm ha válaszolnak.
compastor-admin –
Kedves Tamás!
Köszönjük szépen a visszajelzését!
Szép és igényesen összerakott komposztálót épített, látszik a képeken és a videón, hogy volt vele munka! Én még javasolnék fekete tófóliát a komposztáló aljára így biztos, hogy semmilyen állat nem tudna még pluszba beköltözni. A gilisztákat 20-30 fokos komposztálóba lehet már tenni, de mivel jönni fog a tél, és hamarosan gyorsabban hűl a levegő, már csökkenő 40 fokos komposztálóba is lehet rakni őket!